Zaznacz stronę

Kalesony termiczne

Kalesony termiczne to bestseller w naszym sklepie internetowym z bielizną. Kalesony uszyliśmy w Polsce z wysokogatunkowej bawełny prążek gramatura 190 g/m² z meszkiem.

39,99 

Wybierz kolor i rozmiar, tabelę rozmiarów znajdziesz na dole strony:

Kalesony termiczne długie prążek (5/1)  to cieńsza elastyczna alternatywa dla kaleson dresowych, posiadają gramaturę 190 g/m². Dzianina prążek została wykończona od wewnątrz delikatnym meszkiem. Jeżeli szukasz kaleson na lato bez meszku sprawdź: kalesony męskie cienkie.

Kalesony termiczne

Czy wiesz, że kalesony termiczne w niektórych regionach Polski nadal nazywane są napoleonkami?

Dzianinę na kalesony termiczne prążek z meszkiem produkujemy na włoskich maszynach dziewiarskich ORIZIO, dzięki który nadajemy im strukturę prążka 5/1. Następnie dzianina jest wykańczana w jednej z łódzkich farbiarnii, następnie gotowa dzianina jest lagowana (układana) i krojona. Na ostatnim etapie produkcji wykroje zszywają szwaczki na Japońskich maszynach JUKI. 

Dzianiny prążkowane 5/1

Kalesony termiczne z dzianin EWAX z prążka 5/1 dużo lepiej oddają ciepło. Niższa gramatura i elastyczna struktura sprawdza się w chłodne wiosenne i jesienne noce i poranki.

Dzianina Dresowa

Bielizna z gładkich dzianin dresowych dostępna w naszym sklepie internetowym z bielizną sprawdzi się w chłodne zimowe dni. Dobrze izoluje przed chłodem i wiatrem jako pierwsza warstwa odzieży. 

Dzianiny EWAX Parametry Techniczne:

Dzianina dresowa

Najcieplejsza dzianina w ofercie, dziana w Ksawerowie przez EWAX s.c., wybarwiona w Łodzi szwajcarskimi barwnikami reaktywnymi HUNTSMAN zgodnymi z Oeko-TEX Standard 100 i EU-Ecolabel. Oznaczona CE po przeprowadzeniu badań przez Laboratorium Badań Surowców i Wyrobów Włókienniczych  w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi.

Średnia zmiana wymiarów po pięciokrotnym praniu i pięciokrotnym suszeniu w % metoda badań PN-EN ISO 5077:2011 i PN-EN ISO 3759:2011 : kierunek wzdłużny -2.5% , kierunek poprzeczny +3,5%

pH ekstraktu wodnego wg. normy PN-EN ISO 3071:2007 7.4

Zastowowanie: Kalesony Dresowe, Podkoszulka Dresowa

Dzianina prążek (5/1) z meszkiem

Najpopularniejsza dzianina w ofercie, dziana w Ksawerowie w EWAX s.c., wybarwiona w Łodzi szwajcarskimi barwnikami reaktywnymi HUNTSMAN zgodnymi z Oeko-TEX Standard 100 i EU-Ecolabel, poddana drapaniu w celu uzyskania delikatnego meszku. Oznaczona CE po przeprowadzeniu badań przez Laboratorium Badań Surowców i Wyrobów Włókienniczych  w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi.

Średnia zmiana wymiarów po pięciokrotnym praniu i pięciokrotnym suszeniu w % metoda badań PN-EN ISO 5077:2011 i PN-EN ISO 3759:2011 : kierunek wzdłużny -5.5% , kierunek poprzeczny -2,5%

pH ekstraktu wodnego wg. normy PN-EN ISO 3071:2007 6.7

Zastosowanie: Podkoszulka z dłukim rękawem, Kalesony długie, Podkoszulka z krótkim rękawem, Kalesony 3/4, bielizna dziecięca, bielizna młodzieżowa.

Dzianina prążek RIB 2/2 bez meszku

Dzianina o strukturze gęstego prążka dziana w Ksawerowie przez EWAX s.c., wybarwiona w Łodzi szwajcarskimi barwnikami reaktywnymi HUNTSMAN zgodnymi z Oeko-TEX Standard 100 i EU-Ecolabel. Oznaczona CE po przeprowadzeniu badań przez Laboratorium Badań Surowców i Wyrobów Włókienniczych  w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi.

Zastosowanie: Kalesony długie bez meszku, Podkoszulka z długim rękawem bez meszku, podkoszulka na ramiączka męska, podkoszulka na ramiączka damska, podkoszulka męska z krótkim rękawem, podkoszulka damska na ramiączka, podkoszulka damska z krótkim rękawem.

Dzianina Interlock Gładki

Najdelikatniejsza dzianina w naszej ofercie dziana w Ksawerowie przez EWAX s.c., wybarwiona w Łodzi szwajcarskimi barwnikami reaktywnymi HUNTSMAN zgodnymi z Oeko-TEX Standard 100 i EU-Ecolabel. Oznaczona CE po przeprowadzeniu badań przez Laboratorium Badań Surowców i Wyrobów Włókienniczych  w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi.

Zastosowanie: Podkoszulka męska na ramiączka, Kalesony damskie, podkoszulka damska na ramiączka, podkoszulka damska z krótkim rękawem, reformy damskie.

ściągacz zakończenie
rozporek

Dzianina Prążek 5/1

Które kalesony termiczne wybrać?

Bielizna z dzianin prążkowanych jest bardziej elastyczna i dopasowana, niż bielizna dresowa. Uwzględnij przy wyborze rozmiaru.

Kalesony EWAX zostały wykończony u góry gumą wszytą luźno w tunelu co pozwola na regulacje i dopasowaniu bielizny do Twojej sylwetki.

Pamiętaj! Najłatwiej porównasz wymiary mierząc bieliznę lub odzież wierzchnią, którą już posiadasz. Dane w tabelach rozmiarów mają jedynie charakter orientacyjny i mają na celu pomoc w wyborze właściwego rozmiaru. Jeśli rozmiar rzeczywisty wypada pomiędzy dwoma dostępnymi rozmiarami, należy zawsze wybrać rozmiar większy, gdyż bielizna termiczna powinna zapewniać maksymalny komfort użytkowania.

 

Made in Poland

Wszystkie produkty w tym sklepie zostały uszyte w Polsce w woj. łódzkim w firmie EWAX, z polskich dzianin.

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.